KONSERWACJA BOISKA- USŁUGA


KONSERWACJA BOISKAKonserwacja boiska- usługa

Konserwacja boiska z nawierzchnią sztuczną lub jego renowacja to bardzo prosty i wygodny sposób na zapewnienie prawidłowej pielęgnacji płyty boiska przez cały rok!

Wszystkim zainteresowanym wykonaniem kompleksowej usługi konserwacji lub renowacji boisk służymy pomocą. Po wykonaniu dokładnej analizy stanu nawierzchni boiska, na Państwa zlecenie, Lopeno przystępuje do oznaczenia i naprawiania uszkodzeń. Możemy pielęgnować Państwa boisko w dowolnym okresie roku!

Jakość wykonywanych przez nas usług poparta jest certyfikatami ukończenia specjalistycznych szkoleń teoretycznych i egzaminów praktycznych- z zakresu konserwacji i renowacji boisk z nawierzchnią syntetyczną. Na stałe współpracujemy z firmą Aries Power Equipment- Dystrybutorem Maszyn i Urządzeń Honda w Polsce– partnerem programu „Budujemy Sportową Polskę”. Wspólnie organizujemy warsztaty edukacyjne w siedzibie Lopeno w Kozienicach! Pracujemy na certyfikowanym, profesjonalnym zestawie Honda F720 dopuszczonym do prac na ww. rodzaju boisk.

Wszystkie oferty na wykonanie usługi konserwacji i renowacji boisk z nawierzchnią syntetyczną opracowujemy indywidualnie! Tylko takie rozwiązanie daje Klientowi pełny obraz tego jakie prace należy wykonać, aby boisko było rzetelnie i bezpiecznie przygotowane do nowego sezonu, a w czasie jego trwania prawidłowo pielęgnowane.  Znany jest również całkowity koszt kompleksowej usługi.

Koszt wymiany zniszczonej nawierzchni na popularnym Orliku zaczyna się od 100 000 złotych! Warto zadbać o swoje boisko, kiedy nie jest jeszcze za późno! Prawidłowa konserwacja boiska jest naprawdę ważna.

 

KONSERWACJA BOISKAKonserwacja boiska- zakres usługi

Procedura wykonania usługi konserwacji lub renowacji boisk i stadionów ze sztuczną nawierzchnią składa się z dwóch etapów.

Etap pierwszy to umówienie się z Klientem na przeprowadzenie wizji lokalnej w celu zebrania wszystkich istotnych informacji dotyczących nawierzchni. Pomocne są również zdjęcia boiska przesłane przez Klienta. Na tym etapie określamy technologię wykonania płyty boiska, ustalamy jaka jest skuteczność odprowadzania wody, intensywności użytkowania boiska. Sprawdzamy ilości i rodzaj zniszczeń, stan zużycia, obecność glonów, chwastów, ubytków granulatu. Analiza zgromadzonych informacji pozwala na określenie zakresu koniecznych prac. 

Etap drugi to przystąpienie do konserwacji lub renowacji boiska w ustalonym wcześniej zakresie. Zgodnie z ogólnymi zaleceniami, przy użyciu specjalistycznych maszyn wykonujemy:

 

 

KONSERWACJA BOISKAOczyszczanie płyty boiska (konserwacja boiska- faza 1)

Konserwacja boiska zaczyna się od tej czynności. Jest to podstawowy zabieg pielęgnacyjny wykonywany za pomocą zamiatarki FBZ 120. Powinien być wykonywany co najmniej raz w miesiącu. Polega na dokładnym usunięciu z nawierzchni zanieczyszczeń stałych takich jak szkło, kamienie, kubki, papier, butelki, liście, itp. Skuteczne oczyszczenie boiska jest bardzo ważne. Dla przykładu- zalegające liście mogą zostać wdeptane i wmieszane w granulat wypełniający. Powoduje to zablokowanie przepustowości wody przez nawierzchnię boiska. Brak właściwego odpływu wody sprzyja tworzeniu się powłoki organicznej. W dalszej konsekwencji na boisku pojawiają się glony, grzyby, mech, chwasty.

 

 

  • Oczyszczanie płyty boiska- zamiatarka FBZ 120
    Oczyszczanie płyty boiska- zamiatarka FBZ 120

 

 

KONSERWACJA BOISKARozluźnienie i napowietrzenie granulatu (konserwacja boiska- faza 2)

Wykonujemy broną aktywną FBB 120.  Po wykonaniu ww. czynności boisko odzyskuje właściwą miękkość i sprężystość. Staje się mniej śliskie. Przywrócona zostaje przepustowość tj. odpowiednie odprowadzenie wody z nawierzchni. Wszystko dzięki rozluźnieniu i napowietrzeniu zbitego granulatu, wydobyciu zanieczyszczeń wbitych w głąb trawy. Zabieg ten powinien być wykonywany systematycznie raz w tygodniu.

 

 

 

  • Rozluźnianie i napowietrzanie granulatu- brona aktywna FBB 120
    Rozluźnianie i napowietrzanie granulatu- brona aktywna FBB 120

 

 

KONSERWACJA BOISKARenowacje (konserewacja boiska- faza 3)

Przeprowadzamy za pomocą aktywnej równiarki rotacyjnej FBR 80. Renowacja powinna być wykonywana trzy, cztery razy w roku. Głównym celem przeprowadzenia tego zabiegu jest regeneracja wypełnienia, wyciągnięcie i rozbrylenie ubitego granulatu oraz wyrównanie powierzchni. Po renowacji boiska włókna trawy zostają wyprostowane i oczyszczone z powłoki organicznej. Sztuczna nawierzchnia staje się bardziej sprężysta. 

 

 

 

 

  • Renowacja- równiarka rotacyjna FBR 80
    Renowacja- równiarka rotacyjna FBR 80

 

 

KONSERWACJA BOISKAUzupełnienie ubytków granulatu (konserwacja boiska- faza 4)

Realizujemy w czasie rewitalizacji nawierzchni sztucznej. Chodzi o warstwę granulatu, której ubytki pojawiają się podczas codziennej eksploatacji boiska. Granulat wynoszony jest na butach oraz stopniowo wydmuchiwany przez wiatr. Jego duży niedobór jest równoznaczny z szybkim zniszczeniem płyty boiska. Dosypanie odpowiedniej ilości granulatu zapobiega zaistnieniu takiej sytuacji.

 

 

 

 

  • Uzupełnianie ubytków granulatu
    Uzupełnianie ubytków granulatu

 

 

KONSERWACJA BOISKASzczotkowanie nawierzchni (konserwacja boiska- faza 5)

Jest to równomierne rozprowadzenie i wczesanie granulatu oraz zebranie wydobytych wcześniej z włókien trawy zanieczyszczeń. Czynność ta powinna być wykonywana raz w tygodniu. Realizowane jest za pomocą szczotki wczesującej FBS 170. Szczotkowanie wykonujemy za każdym razem po zakończeniu zabiegów oczyszczania płyty boiska, rozluźniania i napowietrzania granulatu, renowacji i uzupełniania ubytków.

 

 

 

 

  • Szczotkowanie nawierzchni- szczotka wczesująca FBS 170
    Szczotkowanie nawierzchni- szczotka wczesująca FBS 170

 

Konserwacja boiska- dodatkowe informacje znajdą Państwo tutaj.

Zapraszamy do kontaktu! Konserwacja boiska z Lopeno to czysta przyjemność!