MASZYNY DO BOISK


Maszyny do boisk

Maszyny do boisk

 

Maszyny do boisk

Maszyny do boisk to specjalistyczny sprzęt, który przeznaczony jest do prawidłowego przeprowadzenia konserwacji lub renowacji boiska z nawierzchnią syntetyczną tzw. „Orlika”. Możliwość wykorzystania tych maszyn do innych prac tj. zamiatanie, koszenie czy odśnieżanie to dodatkowe zalety, które mogą mieć decydujące znaczenie podczas decyzji o zakupie. Taki właśnie jest profesjonalny zestaw do pielęgnacji i renowacji boisk z nawierzchnią syntetyczną Honda F720. Za pomocą certyfikowanego zestawu Honda F720 można wykonać wszystkie niezbędne prace gwarantujące prawidłową eksploatację boisk ze sztuczną nawierzchnią typu „Orlik”. Do prac tych należą: oczyszczanie płyty boiska, renowacja, uzupełnianie warstwy granulatu, rozluźnianie i napowietrzanie granulatu, szczotkowanie nawierzchni.

To nie wszystko. Zestaw Honda F720 po dołączeniu lemiesza lub kosiarki listwowej zamienia się w odśnieżarkę lub kosiarkę! W ten sposób w zimę można skutecznie usunąć z chodników czy parkingów śnieg lub błoto pośniegowe, latem- skosić trawę nawet na dużych i nierównych powierzchniach- np. parkach czy przyszkolnych trawnikach.

 

Maszyny do boisk- zestaw Honda F720 – zalety:

 

1. Łatwość i bezpieczeństwo obsługi.

2. Prosta i niezawodna konstrukcja.

3. Obsługa nie wymaga posiadania żadnych specjalnych uprawnień.

4. Możliwość wykonania wszystkich zabiegów pielęgnacyjnych.

5. Możliwość wykonania innych czynności porządkowych.

6. Niewielkie rozmiary- przechowywanie na powierzchni nie większej niż 8 m2.

7. Niska masa zestawu. 

 

Zestaw Honda F720 składa się z następujących maszyn:

 

Ciągnik jednoosiowy Honda F720

 

Zestaw Honda F720 jest bezpieczny i niezawodny w pracy, łatwy w obsłudze i manewrowaniu. Jednostka napędowa zestawu jest ciągnik jednoosiowy F720  wyposażony w czterosuwowy , górnozaworowy silnik HONDA GX 200 o mocy 5,5 KM, wał przeniesienia napędu i mechanizm różnicowy umożliwiający łatwe manewrowanie. Urządzenie posiada 6 biegów do przodu i 2 do tyłu, które zapewniają bezpieczne manewrowanie oraz dostosowanie prędkości do warunków wykonywanych prac. Dzięki ponad 2 litrowej pojemności zbiornika, za pomocą zestawu można wykonać zabiegi pielęgnacyjne przez ponad 2 i pół godziny. regulowane i ergonomiczne rączki i blokada bezpieczeństwa zapewniają pełny komfort i bezpieczeństwo pracy.

Ciągnik jednoosiowy Honda F720
Typ silnikaHonda GX200
Pojemność silnika198 cm3
Moc maksymalna5,5 KM
Rozruchręczny
Pojemność zbiornika paliwa2,1 l
Średni czas pracy2½ h
Sprzęgłodyskowe
Przeniesienie napędupasek klinowy/łańcuch
Typ rączkioburęczna
Regulacja rączkigóra/dół, prawo/lewo
Biegi6 do przodu, 2 do tyłu
Wymiary (dł. x szer. x wys.)104 × 66 × 163 cm
Wałek odbioru mocytak
Masa sucha121 kg

Maszyny do boisk

 

 

 

 

Zamiatarka z pojemnikiem FBZ 120

Łatwe w obsłudze urządzenie do bieżącej systematycznej pielęgnacji boiska. Zamiatarka jest wyposażona w zestaw szczotek , dzięki którym można efektownie usunąć wszystkie zanieczyszczenia stałe jakie mogą znaleźć się na płycie boiska (kamienie, szkło, papiery, kubki, butelki). Służy także do zbierania i usuwania liści z boiska, które, pozostawione na powierzchni, zmniejszają bezpieczeństwo użytkowania: wmieszane i wdeptane w granulat wypełniający sztuczną trawę blokują przepustowość wody, natomiast brak odpływu wody powoduje tworzenie się kałuż i sprzyja powstaniu powłoki organicznej. Do urządzenia można podłączyć szczotki o różnej gęstości i twardości, a także dwa rodzaje pojemników: do przesiewania granulatu lub do sprzątania wszelkich zanieczyszczeń z bieżni i boisk poliuretanowych. Maszyna wyposażona jest w mechanizm różnicowania prędkości obrotowej szczotki, której celem jest jej dostosowanie do stopnia zabrudzenia nawierzchni oraz mechanizm ustawiania pożądanego kąta zamiatania. Dodatkowo urządzenie może być wykorzystywane do czyszczenia bieżni i boisk poliuretanowych, chodników, parkingów, placów magazynowych. Natomiast zimą do usuwania śniegu i błota pośniegowego.

Zamiatarka z pojemnikiem FBZ 120
Szerokość robocza120 cm
Wysokość szczotek30 cm
Liczba prędkości obrotowych walca2
Rodzaj napędupasek klinowy
Wymiary (dł. × szer. × wys.166 × 126 × 65 cm
Masa80 kg

Maszyny do boisk

 

 

 

 

Równiarka rotacyjna FBR 80

 

Podstawowa maszyna do zabiegu renowacji nawierzchni syntetycznej boiska. Służy do wyrównywania nawierzchni, prostowania włókien trawy i przywracania im sprężystości, rozluźniania i napowietrzania granulatu, czyszczenia trawy z powłoki organicznej (mchu, grzybów i chwastów).Jednym z efektów pracy tego urządzenia jest zapewnienie odprowadzania wody z nawierzchni. Urządzenie wyposażone jest w szczotkę obrotową, której optymalne wymiary zapewniają szybkie i skuteczne wykonanie zabiegu pielęgnacyjnego. Dzięki mechanizmowi regulującemu nacisk szczotki na trawę z łatwością można dopasować stopień zagłębienia włosia szczotki w warstwę wypełnienia. FBR 80 posiada także mechanizm odłączania obrotów szczotki, który umożliwia sprawne wykonywanie nawrotów oraz transport zestawu z wyłączonym agregatem roboczym.

Równiarka rotacyjna FBR 80
Szerokość robocza80 cm
Średnica obrotowa szczotki35 cm
Rodzaj napędupasek klinowy
Wymiary (dł. × szer. × wys.) 100 × 104 × 74 cm
Masa62 kg

Maszyny do boisk

 

 

 

 

 

Brona aktywna FBB 120

Maszyna przeznaczona do bieżącej i systematycznej pielęgnacji boiska. Służy do przywracania nawierzchni boiska sprężystości: rozluźnia zbity granulat i czyści trawę z wbitych w nią wszelkich zanieczyszczeń. Napowietrzona warstwa granulatu poprawia przepustowość wody i elastyczność nawierzchni. Zabieg ten, ważny z punktu widzenia bezpieczeństwa użytkowników, powinien być wykonany, gdy tylko nawierzchnia utraci wymaganą sprężystość. Rekomendowane jest jego przeprowadzenie przynajmniej raz w tygodniu, w połączeniu z zabiegiem wczesania i rozprowadzenia granulatu maszyną FBS 170. Szerokość robocza urządzenia wynosi 120 cm co stwarza optymalne warunki efektywności pracy. Brona aktywna jest również wyposażona w mechanizm regulujący stopień zagłębienia zębów w nawierzchni oraz mechanizm podnoszenia zespołu roboczego, który, według potrzeby, umożliwia bezpieczny przejazd bez kontaktu z nawierzchnią.

Maszyny do boisk

 

 

 

 

Szczotka wczesująca FBS 170

 

Urządzenie przeznaczone do bieżącej i systematycznej pielęgnacji boiska. Służy do szybkiego i równomiernego wczesania oraz rozprowadzenia granulatu, zebrania zanieczyszczeń wydobytych wcześniej przy użyciu Brony FBB 120. FBS 170 powinno się stosować przynajmniej raz w tygodniu – po pracach maszynami, które rozluźniają wypełnienie: równiarką FBR 80, broną aktywną FBB 120 i zamiatarką FBZ 120. Urządzenie jest wyposażone w zestaw 4 szczotek samopoziomujących, zintegrowanych z wózkiem kołowym, co w połączeniu z szerokością roboczą 170 cm zapewnia szybkość i sprawność wykonanej pracy. System samopoziomujący szczotek jest bezpieczny dla nawierzchni i pomaga w odgarnianiu błota pośniegowego. Natomiast mechanizm podnoszenia zespołu roboczego ułatwia przejazd zestawu bez kontaktu z podłożem. FBS 170 posiada również szerokie pneumatyczne koła, dzięki którym maszyna o znacznej masie nie niszczy nawierzchni. Dodatkowo, szczotkę wczesującą można wykorzystać przy budowie boiska, np. do równomiernego rozprowadzania warstw granulatu.

Szczotka wczesująca FBS 170
Szerokość robocza170 cm
Liczba zestawów szczotek4
Rodzaj napęduciągnik F720
Prędkość roboczaok. 7 km/h
Wysokość zespołu roboczegoregulowana
Wymiary (dł. × szer. × wys.)87 × 185 × 28 cm
Masa27 kg

Maszyny do boisk

 

 

 

 

 FBW 100 nośnik narzędzi Honda

 

Nośnik narzędzi FBW 100 – jest niezbędnym narzędziem służącym do podłączenia poprzez uchwyt tylny szczotki wczesującej FBS 170 i brony aktywnej FBB 120 oraz niektórych wersji rozrzutnika granulatu FBG 100. Posiada wygodny i ergonomiczny fotel operatora oraz wyposażony jest w układ hamulcowy.

Nośnik narzędzi FBW 100
Nośność150 kg
Układ hamulcowytak
Rodzaj kółpneumatyczne
Wymiary kół145 x 70 cm

Maszyny do boisk

 

 

 

 

 

 

 

Zachęcamy do kontaktu z nami! Postaramy się odpowiedzieć na każde pytanie. Zapraszamy również na szkolenia!