KOSIARKA AUTOMATYCZNA HONDA MIIMO


KOSIARKA AUTOMATYCZNA HONDA MIIMO – WŁAŚCIWOŚCI

Kosiarka automatyczna Honda Miimo - właściwościHonda Miimo - specyfikacja technicznaKosiarka robot Honda Miimo - instalacja testowaHonda Miimo - symulator pracyKosiarka automatyczna Honda Miimo - kup teraz

Kosiarka automatyczna Honda Miimo

 

 

 

 

 

 

 

 

Kosiarka automatyczna Honda Miimo - właściwości

 

 

Kosiarka automatyczna Honda Miimo to profesjonalny robot koszący, który został zaprojektowany po to, aby zaoszczędzić czas właścicieli tradycyjnych kosiarek. Japońska kosiarka automatyczna Miimo całkowicie wyręcza człowieka sprawiając, że koszenie trawy staje się… całkowicie bezobsługowe. Wygoda, oszczędność czasu oraz znakomity efekt w postaci pięknie utrzymanego trawnika to podstawowe zalety posiadania Miimo w swoim ogrodzie. Prosimy o zapoznać się tylko z niektórymi zaletami jakie posiada kosiarka automatyczna Honda Miimo.

 

 

 

  • Kosiarka automatyczna Honda Miimo - cicha praca
    Kosiarka automatyczna Honda Miimo - cicha praca

Kosiarka automatyczna Honda Miimo - właściwości

 

Kosiarka automatyczna Honda Miimo - cicha praca

 

Cicha praca

Kosiarka automatyczna Honda Miimo pracuje tak cicho jak standardowa lodówka. Wszystko dzięki odpowiedniej prędkość obrotowej ostrzy wynoszącej 2200 obr./min, specjalnemu kształtowi komory roboczej oraz cicho pracujących silniczków napędowych. Oznacza to, że poziom głośności Honda Miimo umożliwia pracę nawet w nocy! Koszenie trawy nie przeszkadza Tobie oraz Twoim sąsiadom.

 

 

 

 

Kosiarka automatyczna Honda Miimo - precyzyjne koszenie

 

Precyzyjne koszenie

Kosiarka automatyczna Honda Miimo pod względem jakości koszenia wypada wyśmienicie. W uzyskaniu wysokiej efektywności koszenia pomaga japońska technologia. Ostrza robota Miimo działają jak wentylator. Podnoszą źdźbła trawy w górę, przez co umożliwiają ich równe i dokładne ścięcie. Ścinki trawy są równomiernie rozrzucane. Właściciel robota koszącego Honda Miimo ma zawsze równo i precyzyjnie skoszony trawnik. Życie jest piękne…

 

 

 

Kosiarka automatyczna Honda Miimo - naturalne nawożenie trawnika

 

Naturalne nawożenie trawnika

Kosiarka automatyczna Honda Miimo jednocześnie kosi i mulczuje trawę. Takie rozwiązanie ma kilka zalet. Zmulczowana trawa stanowi naturalny nawóz. Pozostające głęboko w trawniku drobne ścinki trawy dodatkowo redukują ilość chwastów. Ścinki trawy nie przyklejają się do butów, ubrania. Po pracy Honda Miimo nie trzeba grabić trawnika.

 

 

 

 

Kosiarka automatyczna Honda Miimo - regulowana wysokość koszenia

 

Regulowana wysokość koszenia

Kosiarka automatyczna Honda Miimo dopasowuje jakość swojej pracy do indywidualnych oczekiwań właściciela. Właściciel trawnika może bardzo precyzyjnie określić wysokość cięcia trawy, która regulowana jest w zakresie od 20 do 60 mm, w przedziałach 1 mm. Trawnik skoszony jest zawsze tak, jak tego oczekujesz.

 

 

 

 

Kosiarka automatyczna Honda Miimo - możliwość pracy w deszczu

 

Możliwość pracy w deszczu

Kosiarka automatyczna Honda Miimo może pracować w deszczu. Deszcz nie przeszkadza Honda Miimo w wykonaniu swojej pracy do końca, zgodnie z planem. Po wykonaniu zadania, nawet w czasie największego deszczu, kosiarka zakończy swoją pracy w stacji dokującej. Nie musimy martwić się, że np. podczas naszej nieobecności, w czasie opadów deszczu, Miimo ulegnie uszkodzeniu. Japońscy konstruktorzy przewidzieli każdą sytuację i zadbali o każdy szczegół.

 

 

 

Kosiarka automatyczna Honda Miimo - do 5 stref koszenia

 

Do 5 stref koszenia

Kosiarka automatyczna Honda Miimo może pracować w pięciu strefach koszenia. Strefa koszenia to wyznaczony obszar trawnika, który ma być w całości skoszony. Właściciel decyduje w jaki dzień tygodnia, o której godzinie i w której strefie kosiarka automatyczna Honda Miimo ma rozpocząć pracę. Wystarczy zaprogramować grafik pracy, a Honda Miimo wykona zadanie z największą starannością. Możemy zaprogramować również godzinę zakończenia pracy.

 

 

 

 

Kosiarka automatyczna Honda Miimo - bezpieczeństwo użytkowania

 

Bezpieczeństwo użytkowania

Kosiarka automatyczna Honda Miimo wyposażona jest w czujniki zmieniające tor jazdy w momencie natrafienia na przeszkodę. Podczas kontaktu np. z nogą osoby przebywającej na trawniku lub łapą psa Miimo delikatnie dotyka przeszkody, zatrzymuje się, po czym zmienia kierunek jazdy. Kosiarka zachowuje zaprogramowaną kolejności koszenia- wraca na nieskoszony obszar. To nie wszystko. Podniesienie Miimo podczas koszenia uruchamia alarm i natychmiast wyłącza robota. Ostrza Miimo nie wystają na zewnątrz spod obudowy kosiarki. Osoby przebywające na trawniku nie są narażone na niebezpieczeństwo związane z pracą kosiarki (nie dotyczy sytuacji przewrócenia się osoby na pracującym robocie).

 

 

Kosiarka automatyczna Honda Miimo - dodatkowe zabezpieczenia

 

Dodatkowe zabezpieczenia

Kosiarka automatyczna Honda Miimo zabezpieczona jest za pomocą kodu PIN. Każde uruchomienie robota Miimo musi być autoryzowane poprzez wprowadzenie ustalonego przez użytkownika kodu. Tylko osoby upoważnione mogą obsługiwać robota Miimo. Kosiarka automatyczna Honda Miimo w „niepowołanych rękach” staje się bezużyteczna.

 

 

 

 

Kosiarka automatyczna Honda Miimo - konfiguracja i montaż wykonane przez Lopeno

 

Konfiguracja i montaż wykonane przez Lopeno

Kosiarka automatyczna Honda Miimo programowana jest dla każdego klienta indywidualnie. Konfiguracja oprogramowania Honda Miimo odbywa się na trawniku właściciela. Tutaj również rozkładany jest kabel graniczny oraz podłączana stacja dokująca. Wszystko wykonywane jest w cenie kosiarki Miimo przez firmę Lopeno- Autoryzowanego Dilera Maszyn i Urządzeń Honda. Lopeno świadczy pomoc techniczną przez cały okres eksploatacji robota koszącego Honda Miimo.

 

 

 

 

Kosiarka automatyczna Honda Miimo - zadziwiająca moc

 

Zadziwiająca moc

Kosiarka automatyczna Honda Miimo wyposażona jest w silniczki elektryczne o zadziwiającej wydajności i sile. Koła napędzane są przez silniczki o mocy 25 W. Ostrze napędzane jest przez silniczek o mocy 56 W. Pozornie małe moce silniczków są idealnie dobrane do pracy jaką ma wykonać kosiarka automatyczna! Kosiarka automatyczna Honda Miimo bardzo dobrze radzi sobie z pochyłościami terenu. Znakomicie utrzymuje tor jazdy w linii prostej- tutaj funkcję nadrzędną pełni wbudowany czujnik kierunku jazdy. Trawnik skoszony jest równo i dokładnie w każdym miejscu.

 

 

 

Kosiarka automatyczna Honda Miimo - optymalna waga

 

Optymalna waga

Kosiarka automatyczna Honda Miimo jest lekka. Niecałe 12 kilogramów wagi obydwu modeli Honda Miimo gwarantuje idealne efekty koszenia. Miimo jest delikatny dla trawnika. Jeżdżące po trawniku koła nie zostawiają za sobą śladów. Trawa nie jest ugnieciona- co z kolei gwarantuje jednolite skoszenie całej powierzchni trawnika. Efekt- na trawniku nie ma nieskoszonych źdźbeł trawy.

 

 

 

 

Kosiarka automatyczna Honda Miimo - nowoczesne ostrza

 

Nowoczesne ostrza

Kosiarka automatyczna Honda Miimo ścina źdźbła trawy z chirurgiczną dokładnością z zachowaniem bezpieczeństwa dla użytkowników trawnika. Wszystko dzięki zastosowaniu nowoczesnych dwustronnych ostrzy, wykonanych z wysokiej jakości plastycznej stali. Opisywana stal poddana jest odpowiedniej obróbce cieplnej. Zastosowana technologia pozwoliła na uzyskanie pożądanego efektu- w momencie uderzenia ostrza np. w kamień nie ulega ono nigdy całkowitemu połamaniu. Ostrze ulegnie wygięciu. Na trawniku nie pozostaną niebezpieczne, połamane części ostrza.

 

 

 

Kosiarka automatyczna Honda Miimo - samoczynne ładowanie akumulatora

 

Samoczynne ładowanie akumulatora

Kosiarka automatyczna Honda Miimo kontroluje poziom naładowania akumulatora. Kiedy poziom rozładowania baterii osiągnie założony poziom komputer podejmie decyzję o skierowaniu robota koszącego do stacji dokującej. Tutaj akumulator jest ładowany. Co ciekawe, kosiarka automatyczna Honda Miimo pamięta gdzie skończyła kosić. Po naładowaniu wraca w to samo miejsce i kontynuuje koszenie. Zaletą takiego rozwiązania poza wygodą, jest prawidłowa eksploatacja akumulatora, który ładowany jest w odpowiednich, zaprogramowanych interwałach czasowych. W praktyce akumulator zachowuje maksymalną żywotność. Właściciel, może zapomnieć na długi czas o potrzebie wymiany akumulatora oraz o… konieczności ładowania.

 

 

Kosiarka automatyczna Honda Miimo - specjalnie zaprojektowany akumulator

 

Specjalnie zaprojektowany akumulator

Kosiarka automatyczna Honda Miimo wyposażona jest w specjalnie zaprojektowany akumulator litowo- jonowy. Żywotność zastosowanego akumulatora jest o wiele dłuższa od często stosowanych baterii wodorkowo- niklowych.  Przedstawione rozwiązanie przekłada się także na długi czas pracy na jednym naładowaniu. Kosiarka automatyczna Honda Miimo HRM300 pracuje 45 minut bez przerwy. Model HRM500 pracuje bez problemu przez 90 minut. Długa, ciągła praca oznacza szybciej skoszony trawnik!

 

 

 

Kosiarka automatyczna Honda Miimo - najwyższej jakości materiały wykończeniowe

 

Najwyższej jakości materiały wykończeniowe

Kosiarka automatyczna Honda Miimo zbudowana jest ze specjalnie zaprojektowanego materiału polimerowego. Materiał ten wykazuje dużą odporność na zarysowania i uderzenia. Jednocześnie zachowuje odpowiednią elastyczność. Nawet podczas wielosezonowego użytkowania, przy zachowaniu podstawowej kultury eksploatacji, kosiarka automatyczna Honda Miimo pozostaje jak nowa. 

 

 

 

Honda Miimo – linki zewnętrzne:

1. Power.Honda.co.uk

2. Zielonyogrodek.pl 

3. World.Honda.com

4. Se.pl 

 

Zapraszamy!